DHI Saç Ekimi

Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) halk dilinde kalem tekniği diye de bilinen saç ekimi uygulamasıdır. Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran belirli noktalar vardır. Saç ekimi tekniklerin hepsinde donör bölge olarak belirlenen iki kulak arası ense bölümünden saç kökleri (greftler) toplanır. Toplanan greftler ekim planlanan bölgeye mikro kanallar açılmasının ardından yerleştirilir. Dhi saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) ise toplanan greftler kullanılan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilir.

 

Bu işlem sıralaması Dhi saç ekimi tekniğini (Traşsız Saç Ekimi) diğer tekniklerden ayıran en önemli noktadır.Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) tekniğinin avantajlarından bahsedecek olursak;En dikkat çekici avantajlarının bir tanesi de saç ekimi planlanan bölgenin tıraş edilmeden, mevcut saç uzunluğu koruyarak ekim yapılabilmesidir.

 

 

Dhi saç ekimi tekniği (Traşsız Saç Ekimi) ile operasyon yapıldığında greftlerin toplanmasının ardından mikro kanalların açılma işlemi olmayıp direk ekime geçilmesiyle greftler dışarıda bekleme süresi en aza inmektedir. Ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olmaktadır.Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) tekniğinde kullanılan kalemler ile açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir.

 

Saç ekimi, androgenetik alopesi tedavisi için cerrahi bir yöntemdir. Oksipital kafa derisindeki saç kökleri toplanır ve daha sonra ön kafa derisine ve daha az sıklıkla tepe noktasına ekilir. Oksipital kafa derisinden foliküllerin toplanması için iki yöntem vardır. Üçüncü bir yöntem olarak ise Dhi saç ekimi yer almaktadır.

 

 

Dhi Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz

 

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) Fiyatları Ne Kadardır?

Saç ekimi oldukça ciddi bir operasyondur. Elbette seçim yapılan merkez ve uzman seçimi fiyat değişimine neden olabilir. Yine her saç ekim yönteminde olduğu gibi dhi saç ekimi yönteminde de kişiden alınan kıl kökü miktarı ve ekim yapılacak alan miktarı dhi saç ekimi fiyatını etkilemektedir.

 

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) Avantajları Nelerdir?

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği)’nin avantajları klasik tekniklere göre iyileşme süreci daha hızlıdır. Dhhi saç ekimi sonrası normal hayata daha kısa sürede dönülür. Dhi saç ekimi operasyonu deride bulunan saça zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Saç aralarındaki boşlukları doldurmaya yönelik bir saç ekim tekniğidir. Diğer tekniklerde kullanılan aletlerin daha inceleri kullanıldığı için daha acısızdır. Dhi saç ekimi sonrası kabuklanma süresi de diğer yöntemlere göre daha düşüktür.

 

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) iyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Dhi saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.

 

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği) sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar elbette vardır. Güneşten korunmak gerekir. Az da olsa ağrı olabilir. Dhi saç ekimi sonrası yıkama için ortalama 3 gün beklenmelidir. Ama çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde çok fazla tahribat meydana gelmez. Dhi saç ekimi sonrası yara ve kesik izi oluşmaz. Bu nedenle dhi saç ekimi sonrası iyileşme süreci çok kısadır.

Whatsapp
Mail Gönder
Telefon
X