PRP UYGULAMASI

SAÇ PRP UYGULAMASI

Saç PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması kanda bulunan trombosit denen onarıcı hücre bakımından zengin plasmanın saç derisine uygulanmasıdır. Hastanın kendi kanından elde edilen trombosit bakımından zengin serum saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgeye enjekte edilir. Uygulamanın temel amacı saç derisi besleyerek saç dökülmesinin normal düzeye indirgenmesidir. Daha iyi beslenen saçlar eskisinden daha gür, sağlıklı ve dolgun görünüme sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra saç PRP uygulaması yağlanma ve kepek sorunu yaşayan kişilere de çözüm amaçlı uygulanmaktadır. Saç derisine enjekte edilen serum kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir bilinen yan etkisi veya zararı yoktur.

 

Uygulama esnasında hiçbir anestezi işlemi uygulanmaz. Ortalama bir saat süren saç PRP uygulaması sonrasında kişi günlük yaşamına dönebilmektedir ve uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Ayrıca enjeksiyon sırasında herhangi bir kesi uygulanmadığı için bir iz söz konusu değildir. PRP uygulaması esnasında vücuda herhangi yabancı bir madde verilmediği için tamamıyla doğal bir yöntemdir.

 

Saç PRP uygulamasında dikkat edilmesi gerek husus uzman doktor ve yetkin bir merkez tarafından uygulanması gerekliliğidir. Hastadan alınan kanın steril bir ortamda saklanması ve kandan santrifüj yoluyla elde edilecek serumun hastaya profesyonelce enjekte edilmesi uygulamanın olumlu sonuçlar vermesi açısından çok önem taşımaktadır.

 

PRP uygulaması diğer birçok enjeksiyonla tedavi yöntemine nazaran daha güvenli ve kolay bir tedavi yöntemidir. Saç derisine enjekte edilen karışım kişinin kendi kanından elde edildiği için hemen hemen herkese uygulanmasında bir sakınca yoktur. Fakat bu konuda doktorunuza danışmanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca oldukça uzun süre etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

 

PRP UYGULAMASI SAÇ EKİMİ İLE UYGULANABİLİR Mİ?

Saç PRP uygulaması FUE saç ekim yöntemini destekleyici ve takviye edici olarak uygulanabilmektedir. Saç ekimi sonrasında saç derisi ile kıl köklerinin uyum sürecini hızlandırabilmekte ve ekilen saçların daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Ekimi yapılan saçların daha sıkı bir şekilde saç derisine tutunmasını sağlayarak tekrar dökülme yaşanması olasılığını azaltmaktadır.

 

Saç ekiminin ardından 15 ile 20 gün içerisinde uygulanması halinde saç ekiminden alınan verimi maksimize eder ve saç ekiminden beklenen sonucun ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra saç ekimi ardından iyileşme sürecini de hızlandırdığı bilinmektedir. Gözle görülür etkileri ise 3. seanstan sonra oluşmaktadır.

 

SAÇ PRP İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Saç PRP uygulaması uzun süre etkili bir tedavi yöntemidir. Fakat bilinmelidir ki ömür boyu etkili değildir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 1 yıl etkili olabilmektedir. Bu süreç ayrıca kişinin saç bakımına ve beslenmesine bağlı olarak uzayabilmektedir. Saç PRP uygulaması genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde daha sık aralıklarla uygulanması makuldür. Bunun haricinde 1 yıllık aralıklarla uygulanırsa olumlu etkileri katlanarak devam edecektir.

 

 

SAÇ PRP UYGULAMASI FİYATLARI

Saç PRP uygulamasının fiyatları uygulamanın yapıldığı merkeze ve uygulamayı yapan hekime göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca uygulamanın seans sayısı fiyatı etkileyen başlıca unsurlar arasındadır. Bu yüzden uygulama kararı verdikten sonra iyi bir araştırma sürecinin ardından hekiminizle veya karar kıldığınız merkezle birebir konuşmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır.

Whatsapp
Mail Gönder
Telefon
X